Su Kaçak Tespiti

Bursa görüntülü su kaçağı bulan tesisatçı servis ekibi olarak, kameralı, akustik ses dinleme cihazları ve termal kameralı cihazlarla su kaçağı tespiti yapabilmekteyiz.

Evlerde, iş yerlerinde, havuzlarda, su depolarında ve mağazalarda su kaçağı yaşanabilmektedir. Yaşanan su kaçaklarında genellikle sıhhi tesisatçılardan yardım alma yoluna gidilir.

Hemen Şimdi Ara!   Telefon : 0532 725 58 31 

WhatsApp ‘dan SOR ! Konum GÖNDER ! 0532 725 58 31

Oysaki sıhhi tesisatçıların elinde su kaçağını tespit etmek için profesyonel cihazlar bulunmamaktadır. Bu nedenle sıhhi tesisatçılar tecrübelerine dayanarak su kaçağı olduğunu tahmin ettikleri yerlerde kırma işlemi yaparlar. Ancak, görüntülü su kaçağı tespiti yapan firmalar, kameralı su kaçağı cihazları, akustik ses dinleme ve termal görüntüleme cihazları ile kaçak tespiti yapabilmektedirler. Bu sayede kırıp dökme işlemine gerek kalmamaktadır.

Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Su tesisat borularında meydana gelen kaçaklar, görüntülü su kaçak tespit cihazları ile tespiti yapıldıktan sonra sadece o bölgede tamirat yapılır. Kırmadan yapılan bu işlemlerde kullanılan kimyasal maddelerle kaçaklar tamir edilmektedir. Bazı su kaçakları akustik dinleme cihazları ile bulunamaz.

Bunun için termal kameraların kullanılması gerekmektedir. Su kaçağı tespit işlemini yapmak son derece hassas bir konudur. Bu işi sadece cihazlarla yapmak yeterli olmayabiliyor. Aynı zamanda bu cihazları profesyonelce kullanan ustalara da ihtiyaç vardır. Su tesisatı tespit cihazları sık kullanılmaktadır. Ancak bu cihazlar acemi tesisatçıların elinde bulunduğu zaman tesisatın daha fazla zarar görmesine neden olabilmektedir.